Во последните неколку години, модното блогирање и ЈуТјуб видеата станаа главен излез за ширење трендови и модни совети. Преку овие медиуми, читателите и гледачите во целиот свет можат да научат за модата,што ја прави многу по достапна до нив.
Културата во големите градови често се развива како резултат на некои фактори како што е музиката а тоа може да се случи и во било која друга земја. Иако овој стил на облека веќе долго време се поврзува со одредена социјална група, ова веќе не е ништо ново. Хип-хоп стилот е проследен од сите луѓе низ целиот свет .
Сепак, вработувањето опадна значително како и производството на повеќе пресели во странство, особено во Кина. Бидејќи податоците на модната индустрија обично е пријавена за националните економии и изразена е во многу делови на индустријата посебни сектори, вкупните бројки за светското производство на текстил и облека е тешко да се добијат.
На модната сцена се появява ангелската рокля – много къса с широки ръкави, носена с шарени чорапогащници и направена от дантела, кадифе, шифон или памук. Появява се и роклята с огромна качулка. При вечерните тоалети се появява „малката черна рокля“, любимата коктейлна рокля.
Мъжете с не толкова съвършено тяло слагат отгоре наметало, наречено хоупланд, загърнато над туниката. Създава се традицията дрехите и на двата пола да се подшиват с кожа по краищата.
Горните дрехи са от по-ярки цветове. Носят се и Мода разнообразни шалове и манта. Косата се носи на кок и украсена с панделки и пера. За разлика от предишния век, козметиката се използва малко, едва забележимо. Ръкавиците са широки и напомнят ренесансовия период.
В по-късен етап, когато започват да се носят ботушите, те достигат до коляното и отново са червени за императора. Започват да се правят различни номера обувки, за да са удобни за всеки човек и всеки крак.
Най-характерна и типична област за модата е облеклото, и то женското облекло, но в по-малка или по-голяма степен през годините тя се проявява и в следните области:
В Персия на мода са дългите туники, завързани с колан. По време на акадската цивилизация облеклото е елементарно – от парче ленен плат, завито около тялото.
След като шапките излизат от мода, се заменят с кърпа на главата. Както жените, така и мъжете носят дълги коси.
В онези времена дрехите са се внасяли от Европа, а по-важното е, че за разлика от сегашната конфекция те са били с отлично качество и много ръчна работа при направата им.
Тенис Виландер отсече: Алкарас ще остане непостоянен в своите резултати през цялата си кариера
Ако се съди по картините от това време, жените най-вероятно са покривали косите си извън дома. Въпреки че е официално прието, че воалът е измислен от византийците, няма рисувани картини с жени, които носят воал на лицето си. Има много такива обаче, на които воалът се носи на главата.
Ранните такива понякога имат кожени ходила и са носени без обувки или ботуши. Те са принципно завързани или за колана или за дублета.
Comments on “Fascination About Мода”